Studio TV Mazury AirShow

Mając na względzie jak najszersze upowszechnienie  mazurskich pokazów lotniczych, od 5 lat funkcjonuje Studio TV Mazury AirShow. Zadaniem Studia  jest  realizacja  transmisji  live  za pośrednictwem  internetu i do akredytowanych telewizji kablowych. Dzięki prowadzonej  transmisji obserwatorami mazurskich pokazów mogą być  miliony internautów  w dowolnym miejscu na świecie.

W dniu 3.08. w godzinach 12.00 – 14.00 oraz 16.00 – 18.00  a dnia 4.08. w godzinach 11.00 – 14.00 zapraszamy na transmisje za pośrednictwem następującego linku do playera:  http://mazuryairshow.pl/on-line/

Miłego oglądania!

Mazury Air Show są niezwykłymi pokazami lotniczymi. To wielkie święto dla wszystkich Tych , którzy kochają samoloty, wodę i wypoczynek. Choć pokazy odbywają się w samym środku wakacji i wielu pasjonatów podniebnych akrobacji nie może uczestniczyć w pokazach na żywo, tu z pomocą przychodzi Telewizja Mazury Air Show !

Już od czerech lat Telewizja Mazury Air Show dociera do najdalszych zakątków Świata. Dzięki internetowi można oglądać te największe cywilne pokazy lotnicze wszędzie tam gdzie jest dostęp do internetu. Nasza Telewizja wykorzystuje między innymi kanał You Tube, strony internetowe naszych partnerów co sprawia iż jesteśmy wszędzie tam, gdzie są fani lotnictwa.

Mazury AirShow TV to przede wszystkim spore wyzwanie organizacyjne. Wymaga wielu tygodni przygotowań. Planowanie odpowiedniej technologii, przygotowanie grafiki i materiałów promocyjnych sponsorów i partnerów, które ukazują się w przerwach między lotami. W przygotowanie odpowiedniej infrastruktury technicznej zaangażowane jest wiele osób i firm, bez których nie moglibyśmy nadawać sygnału.

Każdy rok to nowe wyzwania ! Chcemy ciągle podnosić poprzeczkę aby Mazurskie Pokazy Lotnicze były prezentowane w najatrakcyjniejszy sposób. Jako jedyne z pokazów w Europie a może na Świecie odbywają się nad taflą wody. To nie tylko wspaniałe doznania dla oglądających pokazy na żywo, ale przede wszystkim wyzwanie dla pilotów i ekipy naszej Tv. Zależy nam na takim pozakazywaniu lotniczych akrobacji i prezentacji samolotów by na ekran przenieść klimat tego wydarzenia.

Aby miłośnicy lotnictwa mogli oglądać to wydarzenie na ekranach swoich telewizorów, komputerów czy telefonów już na dwa dni przed pokazami odbywa się uzbrajanie wozu transmisyjnego w niezbędne urządzenia. To kilkaset metrów światłowodów, transmisje bezprzewodowe do kamer, mixery audio i video, kamery HD. Aby w pełni oddać piękno latających statków powietrznych, lądujących i startujących wodnosamolotów stosujemy profesjonalne kamery wyposażone w odpowiednią optykę, która pozwala na pokazywanie samolotów na dużych wysokościach. Dzięki temu wszyscy Ci którzy nas oglądają maja wrażenie iż samoloty są na wyciągniecie ręki. To ciężkie zadanie dla ekipy a przede wszystkim dla operatorów kamer. Choć w telewizji nie widać prędkości, to operatorzy muszą nadążyć z kadrowaniem za samolotami, które latają z prędkościami kilkaset kilometrów na godzinę i na wysokościach gdzie ludzki wzrok widzi tylko mały punkt na niebie.

Telewizja Mazury AirShow to nie tylko technika, to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Dzięki firmie Kaj TV i w wsparciu przez jej właściciela Jerzego Kajszczaka, Tv MAS może co roku cieszyć coraz większe grono odbiorców. Realizatorzy, operatorzy, dźwiękowcy i asystenci to grupa ludzi czuwająca nad tym by realizacja pokazów lotniczych odbyła się bez niespodzianek. Choć czasem przyroda nie sprzyja pracy ekipy to mimo przeciwności wszystko odbywa się bez większych problemów. Czasem słońce, czasem deszcz to rzeczywistość z jaka spotyka się nasza ekipa. Jednakże znacznie mamy więcej słońca jest na niebie mazurskich pokazów.

Telewizja MazuryAirShow to także możliwość zaprezentowania swoich produktów i usług zaplanowanych blokach reklamowych. Pokazy na żywo nad Giżyckim jeziorem ogląda ponad 100 tys. ludzi a liczba osób oglądających pokazy w internecie przekroczyła ponad 30 tys.

Mając na uwadze duże zainteresowanie i stale rosnące wskaźniki oglądalności to ciekawa propozycja reklamowa dla wszystkich, którzy chcą dotrzeć ze swoimi produktami i usługami nie tylko na lokalny. Nasza transmisja dociera i jest oglądana nie tylko w krajach Europy ale także swoim zasięgiem trafia inne kontynenty. Tak znaczna i szeroka grupa osób, które oglądają Mazury AirShow to zachęta do dalszych działań prowadzących do szerszego dotarcia do większej grupy odbiorców. W tym roku czeka nas 20 lecie MAS i wiele atrakcji nad Giżyckim niebem. Z tego też powodu już od tego roku zamierzamy wyprodukować sygnał telewizyjny w jakości broadcast. Podniesienie on jakość transmisji live nie tylko w internecie ale przede wszystkim zapewni najwyższe standardy telewizyjne. Podniesienie jakości nadawania pozwoli na udostępnienie sygnału innym stacją telewizyjnym czy kablowym współpracujących lub chcących podjąć współpracę z Mazury AirShow. Dzięki tym zmianom będziemy mogli docierać do coraz to większej grupy pasjonatów nie tylko lotnictwa pokazując niezwykły klimat Giżycka i regionu Warmii i Mazur.

Artur Wędziński


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt