XXII MZPLiM z odwiedzinami w Gryżlinach i Kikitach

Czwartek 6 sierpnia to pierwszy „lotny” dzień realizacji programu odwiedzin zaplanowanych lądowisk podczas XXII Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa i Mazur. Po poranny m briefingu – odprawie pilotów (z udziałem załóg) , zgodnie z planem, pierwszym odwiedzanym lądowiskiem były Gryżliny.

 

 

 

 

Przylot do Gryzlin  od razu na sportowo . Pierwszy sprawdzian w lądowaniu na celność. Serdeczne powitanie przez Starostę Olsztyńskiego i Wójta  Gminy Stawiguda. Włodarze Powiatu i Gminy skorzystali z okazji  by opowiedzieć   o atrakcjach regionu i zaprosić do jak najczęstszych odwiedzin Gryzlin  a z lądowiska Gryżliny w wiele miejsc ciekawych turystycznie . Gospodarz lądowiska wykorzystał obecność Pana Starosty i Wójta do ogłoszenia wyników lądowania na celność.

 

·        Pierwsze miejsce zajął pilot Błażej Łukomski na samolocie STING o znakach rejestracyjnych OK-TUA 66;

·       Drugie miejsce zajął pilot Tomasz Janiga na samolocie PIPER UL o znakach rejestracyjnych  OK.-AUD 11;

·       Trzecie miejsce  zajął pilot Zbigniew Brewko na samolocie SKYRANGER o znakach rejestracyjnych SP-SGLS

 

Fundator pucharów Pan Andrzej ABAKO - Starosta Olsztyński dokonał wręczenia pucharów i upominków dla pierwszych trzech najlepszych pilotów na lądowisku Gryzliny . Następnie  wraz z Wójtem Gminy Stawiguda wręczył upominki dla wszystkich załóg.

Po krótkiej ceremonii uroczysto-powitalnej na lądowisku Gryżliny Pan Starosta zaprosił do przygotowanych autokarów na wycieczkę ,do odwiedzenia atrakcji Gietrzwałdu.

W Gietrzwałdzie powitał nas Pan Jan Kasprowicz - Wójt Gminy, zapraszając do zwiedzania atrakcji Gietrzwałdu,  zaliczanych do wyjątkowych miejsc  dla wyznawców religii katolickiej.  Dalszy pobyt w Gietrzwałdzie w towarzystwie przewodniczki - Pani Izy . Do wspomnień z tego zwiedzania, wrócimy jeszcze przy innej okazji

Po powrocie na lądowisko Gryżliny  , w lotniczym hangarze tradycyjna szczawiowa z jajkiem i  kraszonymi  ziemniaczkami. Podziękowania Jakubowi Wożniakowi - gospodarzowi lądowiska i odlot  samolotów  do Kikit. Gdzie również czekała rywalizacja w lądowaniu na celność.

 A w recepcyjnych pomieszczeniach lądowiska Kikity gospodarze przygotowali na poczęstunek pyszny chlebek , smalczyk i ogóreczki. Zajadano z apetytem!

Bardzo miły pobyt  w gościnie na lądowisku Kikity i konwersacje towarzyskie  zakończyło ogłoszenie wyników w lądowaniu na celność.

 

·       Pierwsze miejsce zajął  pilot  Józef Pytel   na samolocie   ZODIAK   o znakach rejestracyjnych OK.-SUA52;

·       Drugie miejsce zajął pilot   Piotr Sinica    na samolocie    AT 3    o znakach rejestracyjnych SP-IWO;

·       Trzecie miejsce zajął pilot    Zbigniew Brewko na samolocie   SKYRANGER   o znakach rejestracyjnych   SP-SGLS  - jak widać już drugi sukces  zajęcia zaszczytnego trzeciego miejsca w konkurencji na celność lądowania.

 

Pobyt w Kikitach , którego gospodarzami są piloci: Michał Cedroński, Zygmunt Kuczyński i Sławomir Stempniewski (który serdecznie dziękujemy)  bardzo miło przygotował do powrotu na lotnisko Kętrzyn Wilamowo.

 

 

A po powrocie na lotnisko Kętrzyn Wilamowo,  kotwiczenie samolotów, zwiedzania filii Muzeum Dywizjonu 303.

Pierwszy dzień aktywnego realizowania programu ZLOTU, we wspaniałej przyjacielskiej atmosferze, dla niektórych z sukcesami  został zakończony również i ku radości organizatorów - spełnionych swoją pracą .

Stanisław Tołwiński

 

Już za tydzień ...XXII MZPLiM!

W dniu 5 sierpnia (w środę) przylotem zgłoszonych samolotów rozpoczyna się XXII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur. W tym roku  zdominowanym pandemią COVID-19 trudno się doczekać wspaniałej ekipy dawno niewidzianych załóg . A więc nareszcie będzie taka okazja za kilka dni.

Na ZLOT  zakwalifikowano 31 załóg, które  oczywiście będą  miło witane na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.
Jak już wcześniej sygnalizowałem, naszym wspólnym celem  będzie miłe spędzenie czasu  na Mazurach, szczególnie  w  koleżeńsko-przyjacielskiej  atmosferze.
Przy okazji zachęcam osoby muzykujące do zabrania instrumentów a pozostałych proszę o  troskliwe przygotowanie strun głosowych i "wyostrzenie" słuchu.
W załączeniu wstępny program ZLOTU i kilku odwiedzin na zaplanowanych/partnerskich lądowiskach.
Ponieważ wszyscy zdajecie sobie sprawę jakie są/mogą być sytuacje i wymagania w związku z pandemią COVI-19, proszę o przyjęcie ze zrozumieniem naszych poniższych sugestii.
Na wszelki wypadek (ponieważ będziemy w różnych sytuacjach) zwracam się do wszystkich planujących przylot na Mazury aby:
•    W dniu przylotu wypełnili specjalne oświadczenie z tyt. COVID-19;
•    Zabrali ze sobą osobistą maseczkę;
•    Posiadali środek/płyn dezynfekujący do rąk.
Jednocześnie zapewniam uczestniczące załogi , że we wszystkich sytuacjach będzie starali się tak organizować punkty programu by nie zabrakło zdrowego rozsądku  i szacunku do innych w dobie COVID-19.

Uczestnicy ZLOTU  mają zapewnione bezpłatne  parkowanie samolotów.  Gdyby jednak ktoś musiał i chciał skorzystać z Hangaru, opłta z 50% rabatem czyli 40,00 PLN za nocleg.
Zainteresowane osoby hangarowaniem proszone są o wcześniejsze zasygnalizowanie takiej potrzeby pisząc na adres biuro@lotniskoketrzyn.pl
Ponieważ aura może płatać różne "psikusy", proszę, nie zapomnijcie o kotwiczeniach.
Wszystkie informacje organizatorów o XXII MZPLiM na bieżąco zamieszczany na www.lotniskoketrzn.pl . gdzie można zajrzeć aby przypomnieć sobie pewne szczegóły informacji.
Gdybyście (uczestnicy) chcieli zasygnalizować jakieś Wasze sugestie , jesteśmy gotowi uwzględnić je w działaniach realizacyjnych programu ZLOTU.

Z wyrazami szacunku!
Stanisław Tołwiński


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt