Kronika Rajdu

[ 2011.06.16 ] Zapraszamy na Rajd po lotniskach Warmii i Mazur!!!

 

[ 2011.06.23 ] Pierwsze załogi ... Rajdu ... zameldowały się w Kętrzynie!!!

[ 2011.06.24 ] Drugi dzień Rajdu w obiektywie fotoreportera!!!

[ 2011.06.25 ] Piątkowe zmagania ...Rajdu ... Warmii i Mazur pod Honorowym Patronatem Marszałka Jacka Protasa ... z sukcesami!!!

[ 2011.06.26 ] Kolejny dzień ... Rajdu ... zrealizowany na 150% !!!

[ 2011.06.27 ] Radość, smutek i nadzieja ... po zakończeniu Międzynarodowego Rajdu ..., zrealizowanego pod Honorowym Patronatem Marszałka Jacka Protasa!!!

 
[ 2011.06.27 ] Radość, smutek i nadzieja ... po zakończeniu Międzynarodowego Rajdu ..., zrealizowanego pod Honorowym Patronatem Marszałka Jacka Protasa!!!

W niedzielne przed południe 26 czerwca 2011 r. zakończył się ... Rajd ... i uznałem, że to obowiązek ale i właściwy czas na gorące kilka słów informacji oraz jeszcze "nieuczesane" refleksje z jego przebiegu. Pierwotnie planowaliśmy zakończyć turystyczno-lotniczą przygodę z Warmią i Mazurami dopiero w godzinach południowych. Zapowiedź poważnej zmiany pogody, zagrażającej bezpiecznym powrotom na lotniska macierzyste, spowodowała przyspieszenie chwil zakończenia Rajdu. Wszyscy byli zgodni z organizatorami, że po udanym Rajdzie bezpieczeństwo powrotów jest najważniejsze. Więc w większym tempie niż pierwotnie planowano ogłoszono wyniki klasyfikacji - punktacji ogólnej załóg samolotów uczestniczących w Rajdzie, wreczono certyfikaty potwierdzające udział w Rajdzie oraz trofea dla najlepszych pilotów. Bardzo smaczny tort z cukierni "U Adama" w Giżycku nadał symbolicznego wyrazu dla oceny kilkudniowej obecności w gronie rajdowiczy, odczuć własnych każdej z lotniczych załóg i chęci organizatorów nadania finałowi imprezy szczególnego wyrazu. Po zjedzeniu porcji tortu, ponownym spojrzeniu na internetową prognozę pogody, przygotowano samoloty oraz kolejno meldowano do kierującego lotami Darka gotowość odlotu. No i odlecieli z Kętrzyna! Fotorelacja Jana Szachowicza - prezentowana poniżej jako obiektywna ilustracja ostatniego dnia jest uzupełnieniem tych kilku na zakończenie.

   


Pożegnania, odloty, do zobaczenia!!!Napisałem "radość" bo ilość załóg obecnych (ponad 30) daje organizatorom (a więc nam) dużo satysfakcji, "smutek" bo skończyła się wspaniała przygoda z Mazurami i wieloma fantastycznymi "Radowiczami" a "nadzieja" wynika z wielu wypowiedzi, że spotkamy się ponownie na kolejnych Rajdach po Warmii i Mazurach. W kolejnym tekście o naszym Rajdzie, postaram się więcej miejsca zająć by zaprezentować wyniki lądowań na różnych lotniskach i ogólnej klasyfikacji po podsumowaniu rywalizacji rajdowej załóg uczestniczących samolotów. Dziś najważniejszym problemem jest oczekiwanie na sms-owe potwierdzenie wszystkich pilotów szczęśliwego lądowania na macierzystych lotniskach. Kiedy piszę większość sms-ów już do mnie dotarła a na kilka jeszcze oczekujemy. Miłe Panie i szanowni koledzy piloci, do miłego ponownego zobaczenia!
A więc pozwólcie że zakończę prawie sakramentalnym stwierdzeniem ... "III Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur zakończony wielkim sukcesem! Założenia i program Rajdu zostały zrealizowane, załogi samolotów wróciły na macierzyste lotniska."

Stanisław Tołwiński

strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt