Kronika Rajdu

[ 2011.06.16 ] Zapraszamy na Rajd po lotniskach Warmii i Mazur!!!

 

[ 2011.06.23 ] Pierwsze załogi ... Rajdu ... zameldowały się w Kętrzynie!!!

[ 2011.06.24 ] Drugi dzień Rajdu w obiektywie fotoreportera!!!

[ 2011.06.25 ] Piątkowe zmagania ...Rajdu ... Warmii i Mazur pod Honorowym Patronatem Marszałka Jacka Protasa ... z sukcesami!!!

[ 2011.06.26 ] Kolejny dzień ... Rajdu ... zrealizowany na 150% !!!

[ 2011.06.27 ] Radość, smutek i nadzieja ... po zakończeniu Międzynarodowego Rajdu ..., zrealizowanego pod Honorowym Patronatem Marszałka Jacka Protasa!!!

 
[ 2011.06.26 ] Kolejny dzień ... Rajdu ... zrealizowany na 150% !!!
Prognozy na sobotni dzień Rajdu okazały się łaskawe dla planowanych zamierzeń lotniczych i penetracji turystycznej uroków Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Wobec braku możliwości odwiedzenia Kikit w dniu poprzednim, postanowiono pierwotny plan na sobotę wzbogacic o przelot z lotniska Mazury Residence do Kikit i zrealizowac wcześniej zaplanowane (na piątek 24.06.) konkurencje. Cały dzień przebieg w świetnym nastroju a kolejne etapy jakim były lotniska: Babięta (lądowanie na celnośc, pływanie przepiękną Krutynią i oryginalny poczęstunek), Mazury Residence k/Giżycka (lądowanie na celnośc, zawody wioślarskie i wspólne grillowanie) oraz Kikity (lądowanie na celnośc i zwiedzanie (będącej na finiszu inwestycyjnym) infrastruktury i warunków bytowo-socjalnych lotniska przyjaznego dla lotniczych turystów dodały uroku wielu pozytywnych niespodzianek dla załóg zagranicznych jak również z różnych stron Polski. Z Kikit na Lotnisko w Kętrzynie to tylko symboliczny skok i już około 20:00 można było zakotwiczyc samoloty by bezpiecznie odpoczęły przed niedzielną paradą. Tradycyjne spotkania w lotniskowej Tawernie Awiatorów i żarliwe dyskusje (bardzo twórcze) zakończyły kolejny dzień ... Rajdu ... pod Honorowym Patronatem Pana Jacka Protasa - Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Wszystko co się działo zostało skrzętnie zarejestrowane przez Jana Szachowicza jako naszego funkcyjnego fotoreportera ale i przez inne aparaty rajdowiczów. Niewielka próbka spostrzeżeń widzianych obiektywem ... prezentujemy poniżej.

 


Babięta

"Mazury Residence"

Kikity

Tawerna Awiatorów

Jak widac na prezentowanych zdjęciach, nastrój był wspaniały, atrakcje niezapomniane. Kolejny dzień ... Rajdu ... został zakończony z zauważalnym pożytkiem dla uczestników (chętnych poznania nowych atrakcji na Naszych Mazurach), organizatorów, gospodarzy kolejnych lotnisk, promocji regionu a wszystko w znakomitej dyscyplinie realizacji zadań lotniczych i zgodnie z najlepszymi zasadami bezpieczeństwa. Ciepłe słowa podziękowania należą się Marcinowi Stanowi (gospodarzowi lądowiska i wizyty w Babietach), Andrzejowi Wachowi i Spółce ARNA (gospodarzom Mazury Residence) i włodarzom Kikit (Michałowi Cedrońskiemu, Zygmutowi Kuczyńskiemu i Sławkowi ....) za sympatyczne przyjecie w swoich "progach".
Dziś został nam dzień parady 30 samolotów na czele z dostojnym ANTKIEM (AN-2) nad piękną Krainą Wielkich Jezior Mazurskich, by potwierdzic, że Mazury to Cud Natury ale promowac możliwości lotnicze dla rozwoju turystyki. Po paradzie zgodnie z programem oficjalne zakończenie ... no i pożegnania.

Stanisław Tołwiński

strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt