Kronika Rajdu

[ 2011.06.16 ] Zapraszamy na Rajd po lotniskach Warmii i Mazur!!!

 

[ 2011.06.23 ] Pierwsze załogi ... Rajdu ... zameldowały się w Kętrzynie!!!

[ 2011.06.24 ] Drugi dzień Rajdu w obiektywie fotoreportera!!!

[ 2011.06.25 ] Piątkowe zmagania ...Rajdu ... Warmii i Mazur pod Honorowym Patronatem Marszałka Jacka Protasa ... z sukcesami!!!

[ 2011.06.26 ] Kolejny dzień ... Rajdu ... zrealizowany na 150% !!!

[ 2011.06.27 ] Radość, smutek i nadzieja ... po zakończeniu Międzynarodowego Rajdu ..., zrealizowanego pod Honorowym Patronatem Marszałka Jacka Protasa!!!

 
[ 2011.06.25 ] Piątkowe zmagania ...Rajdu ... Warmii i Mazur pod Honorowym Patronatem Marszałka Jacka Protasa ... z sukcesami!!!
Pierwsze poranne spojrzenia (za okno) nie nastrajały optymistycznie zgromadzonych na lotnisku Kętrzyn Wilamowo licznych załóg samolotów, co do możliwości zrealizowania zaplanowanego programu Rajdu, na ten dzień. Intensywne opady, niskie podstawy chmur i niewielka widocznośc tylko organizatorów nie zrażała w kontynuowaniu porannych przygotowań do rozpoczęcia wyprawy po lotniskach Warmii i Mazur a więc do Kikit, Elbląga, Olsztyna - Dajtki. Gryżlin i Szyman by ponownie wrócic do bazy Rajdu w Kętrzynie. Ponieważ nie tylko "wiara czyni cuda" - po drobnym oczekiwaniu w Tawernie Awiatorów - pogoda doceniając pokorę organizatorów na tyle się poprawiła by można było realizowac zaplanowane przeloty. Wobec póżniejszego startu niż planowano - by nadrobic opóżnienie w zaplanowanym harmonogramie - postanowiono zrezygnowac z lądowania (w tym dniu) w Kikitach a na pierwsze lotnisko wyznaczono Elbląg. Ladowanie na celnośc w Elblągu a następnie na lotnisku Olsztyn Dajtki rozgrzały atmosferę sympatycznej rywalizacji. Szczególnie podczas grillu na lotnisku Dajtki. Ponieważ wyniki tych lądowań postanowiono ogłosic dopiero na zakończeniu Rajdu w niedzielę, nikt nie jest pewien jak wypadł w tej rywalizacji. Każdy z pilotów może jeszcze miec nadzieję na "wyrozumiałośc" ekip sędziowskich a może i na główne rajdowe trofea. Jedynie po lądowaniu w Gryżlinach gdzie już czekały przygotowane puchary, Jakub Wożniak ogłosił wyniki tylko pierwszych trzech miejsc i wręczył puchary. Dzis możemy poinformowac (bo o wszystkim będziemy pisali gdy zostaną ogłoszone na zakończeniu oficjalne i kompleksowe wyniki ) że najlepsze miejsce (1) zajęła załoga litewska. Po konsumpcji zupy szczawiowej z jajkiem i pusznymi ziemnikami pożegnaliśmy Gryzliny by zawitac do Szyman i nastepnie wrócic na lotnisko Kętrzyn Wilamowo gdzie była zapowiedziana i następnie zrealizowana wspólna kolacja przyjaciół. Co się działo na odwiedzanych lotniskach bardzo skrupulatnie dokumentował fotoreporter Rajdu - Jan Szachowicz a częśc z nich już można obejrzec w aktualnościach naszej strony.

 Elbląg


 

Olsztyn - Dajtki


 

Gryźliny


Szymany
Kętrzyn - Wilamowo

Wieczorne spotkanie w Tawernie Awiatorów

Po piatkowych zmaganiach warto podkreślic, że piloci - uczestnicy Rajdu - wykazali się niezbędną dyscypliną organizacyjną i zachowania procedur przelotu oraz lądowań. Byli - są wystarczająco dobrze przygotowani do wykonywania przelotów w utrudnionych warunkach a jednocześnie stanowią świetny zespół do wspólnego uprawiania turystyki lotniczej, promocji lotnictwa ale i miłych akcentów Towarzyskich. Jako inicjator i organizator Rajdu składam wszystkim uczestnikom słowa uznania!

Stanisław Tołwiński

strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt