[ 2016.11.18 ] Nadal "walczymy" ... o racjonalność w sprawie paliwa lotniczego!

W poprzednich kolejnych aktualnościach prezentowaliśmy zabiegi Aeroklubu Krainy Jezior o dostępność paliwa lotniczego na małych lotniskach lokalnych!
Zgłaszaliśmy uwagi i propozycje zmian drobnych zapisów w projekcie rozporządzenia Ministra Energii.
Niestety to wszystko jak "grochem o ścianę" bez kompletnego zrozumienia u osób które nie znają i nie chcą zrozumieć specyfiki małego lotnictwa czyli General Aviation.
Szczytem było na konferencji uzgadniającej (wprawdzie nas zaproszono ale nie wszystkie uwagi wprowadzono jako zgłoszone) podczas której na pytanie kolegi Grzegorza Brychczyńskiego z Polskiego Klubu Lotniczego ... dla czego nie uwzględnia się naszych uwag do rozporządzenia ? ...odpowiedz - bo tak kierownictwo zdecydowało!
Na taką odpowiedź kolega Grzegorz Brychczyński poprosił o udzielenie wyjaśnienia  z uzasadnieniem ale na piśmie. Ciekawi nas , jakie to "strategicznie ważne" powody uniemożliwiają uwzględnienie skromnych potrzeb środowiska lotniczego?
Nie tracąc wiary w potrzebę dalszej "walki" skierowałem w dniu 16 listopada br. kolejne pismo tym razem do merytorycznego Departamentu na ręce Pani Dyrektor Elżbiety Piskorz, która  m.in. przewodniczyła konferencji uzgadniającej.
Treść tego pisma publikujemy poniżej.
Kolejne wystąpienie do Ministra Energii w imieniu całej lotniczej ekipy przygotował Kolega Grzegorz Brychczyński i  złożone w Ministerstwie Energii również publikujemy poniżej.

Póki rozporządzenie nie zostało podpisane i opublikowane , nie tracę nadziei na zdrowy rozsądek u decydentów "dobrej zmiany"!

Dziękuję również wszystkim którzy zaangażowali się w tej "walce" o Avgas 100 LL!

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt