[ 2021.08.08/20.30 ] Załogi XXIII MZPL bezpiecznie dotarły na lotniska bazowania swoich samolotów.

W godzinach popołudniowych zaczęły pokazywać się pierwsze symptomy poprawy warunków meteorologicznych. Piloci analizując mapy pogodowe na tabletach i smartfonach , zaczęli się  przygotowywać do wylotu . Jedni na południe Polski aż nawet do Rzeszowa inni  w kierunku na zachód nawet do Niemiec. Pierwsze samoloty (rzeszowiaków) wyleciały już po 14-stej a ostatnie po 16-stej. 

 

Na lotnisku już nie ma załóg ale za to nastąpiła poprawa pogody i świeci słońce.

 

Zgodnie z zasadami i prośbą organizatorów , załogi które doleciały na swoje lądowiska miały obowiązek powiadomienia telefonem lub przesłania  SMS informacji , że są "w domu". Właśnie otrzymaliśmy już ostatnie informacje! Uf - pewna ulga! Wszyscy dolecieli bezpiecznie.

 

Dla symbolicznej ilustracji momentu pierwszych odlotów publikujemy zdjęcia 3 załóg z Rzeszowa kołujących pospiesznie do drogi startowej.

 

Kończąc tą informację , zapowiadam jeszcze zamieszczenie pewnego podsumowania widzianego z pozycji organizatorów. Na taką naszą ocenę potrzebujemy kilku dni i trochę wewnętrznych w gronie organizatorów rozmów.

 

Przy tej okazji apeluje do uczestniczących załóg o przesłanie swoich relacji (ocen , wspomnień, uwag, sugestii i zdjęć)  z udziału w XXIII MZPL, Zapewniamy , że jak otrzymamy  zamieścimy na stronie www.lotniskoketrzyn w zakładce XXIII MZPL  bez ingerencji cenzorskiej.

 
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt