10.04.2019
Apel Pamięci "Ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem"

Uroczystość poświęcona uczczeniu 9-tej Rocznicy tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem - samolotu z delegacją Rządową. Tragiczna śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i 95 osób towarzyszących Panu Prezydentowi, udających się do Katynia na groby pomordowanych przez NKWD polskich oficerów - by uczcić ich pamięć - wstrząsnęła wszystkich w Polsce.

Mając na względzie potrzebę utrwalenia w naszej pamięci ofiar katastrofy i tego dramatycznego wydarzenia, postawiliśmy w dniu 7 maja 2010 specjalny obelisk uzupełniając już istniejącą "Plenerową Galerię Pamięci" na lotnisku Wilamowo. Uroczysty Apel Pamięci i nabożeństwo ekumeniczne realizowane po raz szósty przy okolicznościowym obelisku na lotnisku Wilamowo z udziałem młodzieży, licznych delegacji, pocztów sztandarowych, wielu wozów Straży Pożarnej, Kompanii Honorowej, orkiestry wojskowej, społeczeństwa z regionu i duchownych różnych wyznań, jest ważnym dla każdego wrażliwego Polaka akcentem obywatelskim i ludzkim.

Spotkajmy się więc rankiem poniedziałek (10.04.) na lotnisku Wilamowo, przed obeliskiem by o godzinie 08 41'06''(godzinie katastrofy samolotu) dać dowód pamięci temu tragicznemu wydarzeniu i ofiarom katastrofy.

Uroczystość wyróżniona certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury"

27.04 - 05.05.2019
Wiosenny weekend na Mazurach & Piknik

Pobyt rekreacyjno-turystyczny wg indywidualnego zapotrzebowania pilotów - zabezpieczany przez służby lotniska. Oferujemy pomoc w zorganizowaniu pobytu, czarter łodzi, zakwaterowanie i ciekawy program turystyczny. Zabezpieczymy samoloty i transport załogi do wybranego miejsca na Mazurach.

Oferujemy również spotkanie amatorów bezzałogowych statków powietrznych , popularnie zwanych DRONAMI z własnym sprzętem. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, prezentacji własnego sprzętu, rywalizacji w specjalnych konkurencjach, odbycia kursu umożliwiającego przygotowanie się oraz zdanie egzaminu na świadectwo operatora bezzałogowych statków powietrznych. A wszystko we wspaniałej koleżeńsko-towarzyskiej atmosferze.

1-3.05.2019
Prolog - Lotnicza Majówka z Wojskiem

Oficjalne otwarcie sezonu imprez 2018 r. na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.

Wśród atrakcji znajduje się ekspozycja bojowego sprzętu wojskowego i możliwość aktywnego uczestniczenia w różnych propozycjach programowych oraz całodzienne
piknikowanie.
Wojskowa Majówka organizowana w 15-tą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej również nawiązuje do Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Tradycyjna - otwarta dla wszystkich impreza inaugurująca sezon i nawigacyjno-szkoleniowy i imprez na lotnisku.

Lotnicza Majówka z Wojskiem/Wojskowa Majówka wyróżniona certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury"

20-24.06.2019
XI Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur

To bardzo praktyczna forma promowania możliwości turystyki lotniczej po atrakcjach Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Głównym celem jest praktyczne pokazanie możliwości lotniczej infrastruktury Warmii i Mazur. Na terenie niezwykle malowniczej krainy znajduje się kilkanaście miejsc przystosowanych do przyjmowania samolotów General Aviation.

Organizując Rajd chcemy zachęcić do organizacji i uczestnictwa w produktach lotniczej turystyki. Będzie to okazja do atrakcyjnego weekendu na Warmii i Mazurach, a dla entuzjastów żeglarstwa możliwość pożeglowania w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Więcej informacji w kontakcie na: biuro@lotniskoketrzyn.pl

Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur wyróżniony certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury" !!!

1.06.2019
Międzynarodowy Dzień Dziecka na Lotnisku & Młodzieżowy Turniej Strzelecki

Impreza w scenerii historycznego lotniska jest ofertą dla dzieci i rodziców zainteresowanych poznaniem problemów awiacji i modelarstwa lotniczego.

W programie przewidziane jest budowanie latawców i różnych modeli latających, sportowa rywalizacja przy wykorzystaniu wykonanych osobiście modeli oraz inne gry i zabawy przy ognisku.

Młodzieżowy Turniej Strzelecki wyróżniony certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury"

11.06.2019
Święto Aeroklubu Krainy Jezior

To święto jest związane z rocznicą utworzenia Aeroklubu Kętrzyńskiego, którego tradycje przejął Aeroklub Krainy Jezior. Inaczej mówiąc urodziny AKJ. Prezenty mile widziane, a zabawa zapewniona !

31.07-4.08.2019
XXI Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur

To atrakcyjna oferta dla załóg samolotów, krajowych i zagranicznych również wodnosamolotów na wspólny, bardzo aktywny, pełen atrakcji weekend w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Zlot jest/będzie znakomitą okazją do szerszego zaprezentowania się samolotów ultralekkich.

A więc zapraszamy wszystkich miłośników lotnictwa ultralekkiego na Mazury, do Kętrzyna. Przewidywane są wieczory integracyjne, regaty żeglarskie, rajd samochodami i rejs statkiem po Wielkich Jeziorach. Pobyt na Mazurach podczas Międzynarodowego Zlotu to również okazja do zdobycia różnych sympatycznych trofeów w planowanych rywalizacjach załóg samolotów (załóg jachtów, ekip samolotów itp.).W tym roku dużym wydarzeniem będzie liczna ekipa wodnosamolotów w ramach „Międzynarodowego Zlotu Wodnosamolotów MAZURY 2019.

A więc kto chciałby mieć 5 dni różnych atrakcji, relaksu i miłe towarzystwo - powinien zaplanować przylot na Zlot.

Dalsze zapytania i informacje można uzyskać kierując mail na adres: biuro@lotniskoketrzyn.pl

3-4.08.2019
Mazury AirShow 2019

Każdego roku organizowane wcześniej Festyny a obecnie Mazury AirShow, corocznie gromadzą kilkuset uczestników i kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów. W 2015 i 2018 roku obserwatorami mazurskich pokazów było ponad 200 tys. osób a w 2016 (mimo niesprzyjającej pogody) ponad 150 tys. osób!!!

Rok 2019 będzie jedenastym rokiem organizacji Mazury AirShow ale już 21-szym rokiem mazurskich pokazów lotniczych. Na jubileuszowe AirShow zapraszamy szybowników, motolotniarzy, spadochroniarzy, pilotów - właścicieli licznych prywatnych samolotów. Program imprezy obejmuje pokazy lotnicze, skoki spadochronowe, imprezy towarzyskie oraz wielki kiermasz dla entuzjastów awiacji.

Mazury AirShow to największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce i zawsze realizowane w formie "non profit". W 2013 roku wyróżniona w konkursie "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur" statuetką w kategorii wydarzenie a 2014 roku wyróżniona certyfikatem "Produkt Warmia Mazury".

Więcej na www.mazuryairshow.pl. Wszelkie zapytania można kierować na adres: biuro@lotniskoketrzyn.pl

Mazury AirShow wyróżnione certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury" !

6-8.09.2019
Międzynarodowy Rajd po lotniskach Litwy

Jednym z wyrazów sympatycznej i owocnej współpracy z litewskimi przyjaciółmi jest Rajd po lotniskach Litwy. Planowany Rajd jest konsekwencją realizacji zamierzeń rozwinięcia Transgranicznej Turystyki Lotniczej.

Rajd jest otwarty dla załóg samolotów z całego kraju i zagranicznych. AKJ jako organizator zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego wylotu po lotniskach Litwy, ale również z ciekawym programem turystycznym, przygotowanym przez naszych przyjaciół z Kauno Aeroklubas i Marijampoles Aeroklubas. Wzorem lat poprzednich, może będzie okazja sprawdzenia swojej kondycji narciarskiej na specjalnym stoku (w hali) w Druskiennikach - jeżeli lotnisko będzie przygotowane by nas przyjąć.?

Zainteresowani udziałem więcej informacji po zapytaniu na mail: biuro@lotniskoketrzyn.pl

17.09.2019
Apel - wspomnienie wrogiego wkroczenia wojsk Radzieckich na terytorium Polski & Mazurskie Manewry Techniczno - Obronne

Data 17 września na stałe wpisała się w ważne i dramatyczne wydarzenia dla Polski a mających swoje związki  z pierwszy okresem II Wojny   Światowej. Po napaści faszystowskich Niemiec na Polskę  to wydarzenie z 17.09.1939 r. określone zostało jako zdradziecki cios w plecy zrealizowany przez Armię Czerwoną Związku Radzieckiego,  w ramach tajnego układu Ribbentrop -Mołotow. Ta  symboliczna data w historii Polski, powinna być utrzymywana w pamięci Polaków a szczególnie młodego pokolenia. Taką misje ma spełniać każdego roku, zaplanowany Apel!

Realizacja Mazurskich Manewrów Techniczno - Obronnych w powiązaniu z w/w Apelem ma istotne znaczenie edukacyjno - obronne.  

MMT-O zaplanowane w pierwszym miesiącu szkolnym ale  i w  miesiącu który został wpisany w historię Polski z 1939 roku  napaścią Niemiec a następnie  zdradziecko przez Związek Radziecki, mają  być dodatkową propozycją programową w zaplanowanym  dniu dla młodzieży szkolnej z rejonu Mazur.

Mazurskie Manewry Techniczno - Obronne" to również wydarzenie cyklicznie realizowane jako atrakcyjny wielobój  na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Jest to okazja do aktywnego spędzenia czasu, kształtowania sprawności fizycznej oraz doskonała zabawa zręcznie połączona z edukacją na temat obronności. Udział w MMT-O ma na celu kształtowanie orientacji w terenie, logicznego i strategicznego myślenia, poprawienia tężyzny fizycznej oraz tworzenia warunków do zdrowej rywalizacji.

MMTO wyróżnione certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury".

4-5.10.2019
Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II

Uroczystość o charakterze patriotyczno-obywatelskim i religijnym poświęcona utrwalaniu pamięci wielkiego Polaka - Prymasa 1000-lecia, a od 2006 roku także pamięci Jana Pawła II - największego pielgrzyma lotniczego.

Stefan Kardynał Wyszyński w okresie swego internowania w dniu 6 października 1954 r. był w asyście strażników "przymusowym" gościem naszego lotniska skąd odlatywał do innego miejsca odosobnienia. W tym roku już po raz szesnasty zapraszamy wszystkich, którym postać Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a także Jana Pawła II, jest bliska. W programie zawsze tradycyjnie uroczysty Apel z udziałem pocztów sztandarowych i kompanii honorowych podczas którego następuje oddanie hołdu pamięci przez złożenie kwiatów pod obeliskami na których są wmurowane okolicznościowe tablice poświęcone Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu, Janowi Pawłowi II - największemu lotniczemu pielgrzymowi świata.

Po bardzo emocjonalnym i wzruszającym Apelu następnym elementem obchodów jest Liturgia Słowa Bożego/Msza Św. w hangarze lotniczym, celebrowana zawsze dotychczas przez Arcybiskupa Edmunda Piszcza.

Więcej informacji pod adresem: akj@lotniskoketrzyn.pl

Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II wyróżniony certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury" !!!


06.10.2019
"Epilog" - Zakończenie sezonu imprez na Lotnisku

To okoliczność tradycyjnego opuszczenia bandery i podsumowanie wydarzeń na lotnisku w sezonie nawigacyjno-sportowym 2019 r.


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt