[ 2011.04.21 ] W e e k e n d  N a  M a z u r a c h  &
Prolog – Lotnicza Majówka z Wojskiem!
Za kilka dni pierwszy dłuższy wiosenny weekend bo możliwy już od popołudnia 29.04. do 03.05.2011 r. To znakomita dla braci lotniczej okazja by go z rodziną i przyjaciółmi spędzić w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Wiosna z budzącą się i niezwykle soczystą zielenią oraz wieloma atutami Mazur Cud Natury (jak np. spływ Krutynią czy Sapiną lub wyjątkowe zabytki kultury) staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem na propozycje weekendowe. Jeżeli rozważacie Państwo gdzie się udać i jak spędzić ten dłuższy weekend, zapraszamy na Mazury.

Ekspozytura Biura Turystyki FlyTour (nowe - specjalizujące się w obsłudze turystyki lotniczej)na lotnisku Kętrzyn Wilamowo jest przygotowane do zorganizowania Państwu indywidualnego programu pobytu, atrakcyjnego i na każdą kieszeń zakwaterowania oraz transport w dowolne miejsce na Mazurach lub przygotowania samochodu z Rent a Car. Program dostosują do Państwa oczekiwań i indywidualnych zainteresowań, jeżeli zasygnalizujecie taką potrzebę.

Zainteresowani - zachęceni przylotem na Mazury uzgodnienia swojego pobytu mogą Państwo dokonać w korespondencji mailowej z Panią Iwoną Doroszko wilamowo@lotniskoketrzyn.pl, lub tel./fax. na nr 89 752 45 21 ew. +48 503 172 835. Jestem przekonany, że B.T. FlyTour będzie kompetentnym Państwa „przewodnikiem” dla zorganizowania pobytu na Mazurach! Lotnisko Kętrzyn Wilamowo jest i będzie gotowe na Państwa przylot!

Pewną atrakcją tego długiego weekendu będzie „Prolog – Lotnicza Majówka z Wojskiem”, impreza całodzienna - zaplanowana w dniu 1 maja 2011 na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Będzie to dzień wielu wrażeń w konfrontacji z propozycjami przygotowanymi przez 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną z Elbląga oraz 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną już od 9-tej rano do 21:00 wieczorem. Sprzęt wojskowy (na ogół stacjonujący na parkingach jednostek wojskowych lub poligonach), konkurencje zręcznościowe dla młodych i dorosłych, konkursy dla dzieci, skoki spadochronowe i pokazy sprawności wojskowych specjalistów oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej wypełnią program dnia. To będzie również okazja zapoznania się z możliwościami zawodu żołnierza ,informacjami o Narodowych Siłach Rezerwowych i służbie pomocniczej. Zapraszamy młodzież, dzieci z rodzicami i dziadkami oraz przyjaciół naszego lotniska i sympatyków wojskowości na wspólne, rodzinne piknikowanie w scenerii lotniska z przeszłością - przynależności do super tajnej kwatery Hitlera w czasie II Wojny Światowej. Chętnym z przyjemnością pokażemy pozostałości starej Infrastruktury lotniska.

Zapraszam na Mazury Cud Natury! Zapraszam na Lotnisko Kętrzyn Wilamowo! Zapraszam na Wojskową Majówkę! Do zobaczenia!

Stanisław Tołwiński