[ 2011.02.13 ] Nadarza się wyjątkowa okazja!!! Można zostać współwłaścicielem lotniska Kętrzyn Wilamowo !!!
W najbliższym czasie rozstrzygną się losy nieruchomości - lotniska Kętrzyn Wilamowo. Trzech moich dotychczasowych partnerów we współwłasności lotniska Kętrzyn Wilamowo (mający każdy z nich po 15% własności a łącznie 45%) zdecydowali się zbyć swoje udziały w lotnisku. Odwiedzający Lotnisko Kętrzyn Wilamowo znają potencjał świetnie położonej nieruchomości w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.
Teren lotniska to ponad 217 ha świetnie położony z wyjątkowo czystymi podejściem dla samolotów. Na lotnisku (w czasie II Wojny Światowej należącym do super tajnej kwatery Hitlera) już dobrze znanym w Europie ze współczesnych inicjatyw – międzynarodowych imprez lotniczych, jest wiele możliwości inwestycyjnych.
Można rozważać odrestaurowanie starych (historycznych) pasów ale i wykonać nowy pas o długości 2200 m z łączną masą startowa do ok. 80 ton. Może to być lotnisko wszechstronnie obsługujące (loty czarterowe samolotów komunikacyjnych ale General Aviation) turystykę do hoteli Krainy Wielkich Jezior Mazurskich (bo sprzyja bliskie położenie Giżycka, Mikołajek, Węgorzewa, Rynu czy Mrągowa) ale również na rozległym i atrakcyjnie położonym lotnisku jest możliwość budowy Kompleksu Hotelowo-Kongresowego czy/i osady domów przy lotnisku (mazurskich dacz) znanych w świecie jako Air Park. Oczywiscie jest wiele innych możliwości rozwinięcia działalności ale tym możemy porozmawiać z poważnym potencjalnym partnerem gotowym odkupić w/w udziały współwłasności w lotnisku.
Będę do dyspozycji zainteresowanych i chętnie udzielę odpowiedzi na pytania przesłane po adres mailowy: s.tolwinski@lotniskoketrzyn.pl. Wszystkich czytelników niniejszej informacji serdecznie pozdrawiam!

Stanisław Tołwiński